Cięcie laserem rur

 

Jedną z oferowanych przez nas usług jest cięcie laserem rur. W obecnych czasach, gdy wiele konstrukcji zbudowanych jest właśnie na bazie rur, są to usługi bardzo przydatne. Do tworzenia rozmaitych struktur niezbędne okazuje się bowiem często wykonanie odpowiednich cięć oraz nadanie elementom prawidłowych kształtów. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani przygotowaniem tego rodzaju komponentów, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Specjalizujemy się w cięciu rur laserem 3D. Dzięki temu omawiane produkty jesteśmy w stanie przygotować z niezwykłą precyzją. Ponadto laser, w odróżnieniu od metody na przykład skrawania, pozwala wygenerować znaczne oszczędności w materiale. Brak ubytków nie jest jednak wyłączną zaletą tego rodzaju rozwiązania. Podobnie, jak w przypadku laserowego cięcia profili prace mogą być wykonywane niezwykle szybko, nie tracąc przy tym jakości.

Na czym polega cięcie rur laserem 3D?

Cięcie rur laserem 3D to proces polegający na uderzaniu w powierzchnię metalu wiązką laserową, na skutek czego ulega on silnemu nagrzaniu. Prowadzi to do stopienia materiału lub nawet całkowitego jego odparowania. Po wniknięciu wiązki laserowej w metal dochodzi do rozdzielenia jednego jego elementu od drugiego. Choć laserowe cięcie rur jest procesem sterowanym komputerowo, nie oznacza to, że wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i wszystko dzieje się samo. Jest to zdecydowane ułatwienie, jednakże odpowiednie doświadczenie oraz wiedza naszych ludzi również są niezbędne, by powstały wysokiej jakości elementy. Trzeba bowiem odpowiednio dobrać parametry właściwe dla danego zlecenia, dzięki czemu można uzyskać dużą precyzję cięcia, a także powtarzalność niezbędną w seryjnej produkcji.

Zalety laserowego cięcia rur

Laserowe cięcie rur ma dużą przewagę nad standardową obróbką. Metoda ta pozwala bowiem na o wiele szybsze i dokładniejsze wykonywanie zleceń, co przekłada się zarówno na jakość, jak i krótsze terminy realizacji zamówień. Korzystanie z naszych usług z zakresu cięcia rur laserem 3D jest w związku z tym bardziej opłacalne. Technologia ta gwarantuje wysoką wydajność energetyczną, minimalizację odpadów, a także 100% bezpieczeństwo. Laserowe cięcie rur ma też wiele innych zalet. Między innymi umożliwia zastąpienie wielu operacji technologicznych tylko jedną czynnością. W dodatku charakteryzuje się niezwykłą dokładnością pomiarową, wysoką jakością ciętych krawędzi, a także dużą prędkością cięcia. Dzięki temu cięcie rur laserem 3D umożliwia tworzenie nowatorskich produktów o zróżnicowanych kształtach, dużej precyzji wykonania i powtarzalności.

Jakie rury tniemy laserem?

Jeśli chodzi o usługę laserowego cięcia rur, to jesteśmy w stanie obrabiać produkty wykonane z różnych materiałów. Na Państwa zlecenie zajmiemy się bowiem przetworzeniem elementów ze stali czarnej oraz nierdzewnej, a także z aluminium, mosiądzu bądź miedzi. W przypadku grubości maksymalna i minimalna wartość uzależniona jest od rodzaju materiału. Sprzęt, którym dysponujemy, pozwala nam jednak ciąć rury, których minimalna grubość wynosi pół milimetra, a maksymalna nawet dwa centymetry. Jeśli chodzi o ich średnicę, to nie może ona przekraczać dwudziestu dwóch centymetrów. Jeśli chcą Państwo zlecić nam cięcie laserem rur, zapraszamy do kontaktu. Ustalimy wspólnie szczegóły zamówienia, a nasi specjaliści przybliżą także ofertę oraz fachowo doradzą.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.