Jak działa laser wykorzystywany do cięcia blach?

Cięcie laserowe to usługa, która staje się coraz popularniejsza. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na to, że metoda jest precyzyjna (pozwala otrzymać lepsze efekty niż w przypadku innych sposobów cięcia). Oprócz tego dzięki niej można też dokładnie odtworzyć każdą część projektu, a materiał jest ekonomicznie wykorzystywany, więc straty są niewielkie. Jednym z tworzyw, które są poddawane takiemu cięciu, są blachy. Jak przebiega proces w ich przypadku?

Jakie są sposoby cięcia blachy laserem? 

Wykorzystanie lasera w szeroko rozumianym przemyśle jest coraz większe. Firmy, które zajmują się różnego rodzaju usługami, proponują na przykład wycinanie czy spawanie laserem. Jeżeli chodzi o omawiane cięcie laserem blachy, to warto o nim wiedzieć przede wszystkim, że w zależności od potrzeb może być przeprowadzane na kilka sposobów.

Często stosowane jest cięcie reaktywne, które wymaga zastosowania tlenu (lub mieszanki tlenu z argonem). Istnieje też możliwość cięcia w stanie ciekłym. Wówczas jednak trzeba mieć do czynienia z metalami wysokich stopów. Cięcie z użyciem pęknięć to z kolei tworzenie przerw w materiale przy wykorzystaniu bardzo wysokich temperatur.

Dlaczego warto się zdecydować na cięcie blachy laserem? 

Cięcie blachy przy pomocy lasera nie bez powodu jest coraz częściej zlecaną usługą. Taki sposób wyróżnia się przede wszystkim dużą precyzyjnością obróbki, która wynosi nawet 0,1 mm. Warto również wspomnieć o minimalnych stratach materiału.

Ponadto cięcie laserowe blachy to również doskonała powtarzalność nawet najbardziej skomplikowanych detali, dzięki czemu otrzymany produkt jest w stu procentach zgodny z projektem. Wielu przedsiębiorców docenia je również z uwagi na stosunkowo krótki czas realizacji oraz możliwość wycinania detali, które są drobne lub mają nietypowe kształty.

Previous Post Next Post

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.