Charakterystyka i możliwości lasera 3D

Obecnie obróbka różnego rodzaju materiałów odbywa się na coraz wyższym poziomie. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod i sprzętów. Dużą popularnością cieszy się na przykład wykorzystanie lasera 3D. Jest to najszybsza, najnowocześniejsza oraz najdokładniejsza metoda cięcia rur, a także profili. Czym się charakteryzuje taka forma obrabiania materiałów i dlaczego warto z niej korzystać?

Do jakich zadań jest przeznaczony laser 3D? 

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych sprzętów i metod praca z elementami metalowymi jest naprawdę prosta. Mowa tutaj przede wszystkim o wycinaniu laserowym w metalu przy pomocy lasera 3D. Często zdarza się, że prace byłyby bardzo trudne albo niemożliwe w wykonaniu, gdyby nie to urządzenie. Otóż laser 3D do jedno z podstawowych narzędzi do wycinania stali. Jeżeli chodzi o jego najważniejsze zastosowania, to zaliczamy do nich:

  • rozczłonkowanie płaskich elementów,
  • rozczłonkowanie i obróbkę rur oraz profili,
  • wykonywanie cięć z dokładnością do setnych części milimetra.

Dlaczego warto korzystać z lasera 3D? 

O tym, że warto korzystać z lasera 3D, zwykle nie trzeba przekonywać przedsiębiorców. Oprócz wspomnianej niezwykłej precyzji prac urządzenie pozwala również na obróbkę wyjątkowo trwałych surowców. Ponadto laser 3D może być wykorzystywany nawet do profilowania najmniejszych detali, a do tego gwarantuje powtarzalność produkcji, co optymalizuje czas i koszty prac.

Mówiąc o optymalizacji czasu, warto również wspomnieć o tym, że wycinanie laserem zapewnia też brak konieczności dalszej obróbki produktów, na przykład za pomocą szlifowania. Tak przeprowadzone prace przekładają się też na zadowolenie klientów. Otrzymują wówczas zamówione towary szybciej, a jakość nierzadko przerasta ich oczekiwania, więc firma może zarobić więcej. 

Previous Post Next Post

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.