Laserowe cięcie blach

 

Nasze przedsiębiorstwo jako jeden z liderów rynku obróbki metali posiada nowoczesne urządzenia, umożliwiające realizację różnorodnych zadań. Zaliczamy do nich między innymi laserowe cięcie blach, z którego wyjątkowo chętnie korzystają między innymi mieszkańcy Częstochowy. Tego rodzaju zlecenia przeprowadzamy zarówno na elementach dostarczanych przez Klientów, jak i własnych. Jak działa cięcie laserem 3D? W tym przypadku urządzenie emituje wiązkę światła, która skupiona jest na bardzo wąskim obszarze. Dzięki niezwykle wysokiej temperaturze materiał poddany obróbce jest topiony lub spalany, co pozwala go przeciąć bądź wyżłobić w nim określone kształty. Dzięki zaprogramowanym komputerowo ruchom lasera, działania przez niego wykonywane są niezwykle precyzyjne. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani wykonaniem tego typu prac, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Zalety cięcia blach laserem

Istnieje wiele metod cięcia blach. Największą popularnością cieszy się jednak bez wątpienia technika laserowa. Skąd jej popularność i dlaczego to rozwiązanie jest tak dobre? Wynika to w głównej mierze ze wspomnianej wcześniej precyzji. Laser pozwala na wykonanie niezwykle dokładnych cięć, a co warte podkreślenia, mogą być one powtarzalne. Ze względu na w pełni zautomatyzowaną technologię istnieje możliwość wykonania niemal nieograniczonych elementów o identycznych rozmiarach. Oprócz tego cięcie blach laserem minimalizuje starty materiału, co przekłada się na wysokie oszczędności. Wspomniana technika wiąże się również ze znacznie szybszą realizacją zadań, co jest kluczowe z punktu widzenia wielu Klientów.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.